08. lutego 2012 · Możliwość komentowania Audioquest Coffee – zapomnij co wiesz o HDMI została wyłączona · Kategorie:VIdeovoodoo · Tagi:, ,

Skoro już było o Audioquest, to nie można pominąć rewolucyjnych kabli HDMI, które kompletnie wywracają teorię transmisji cyfrowej. To zupełnie nowa jakość.

 

Kabel ten to czysta doskonałość. Wystarczy tylko przeczytać entuzjastyczne opinie znających się przecież na rzeczy audiofili:

Nigdy nie spodziewałem się, że będę mógł uzyskać tak wspaniałą jakość obrazu tylko wymieniając kabel. To było tak zapierające dech w piersiach i realistyczne, że obecnie stało się moją obsesją. Sam sobie z tym nie poradzę, ale chcę zrobić overclock tego kabla, żeby działał jeszcze szybciej

 

Jeżeli zobaczycie informację, że ten kabel jest wyposażony w 72V Dielectric-Bias System (DBS) który nasyca i polaryzuje izolację, większość z Was będzie zastanawiała się co to znaczy. Otóż to jest coś, co znacznie redukuje zniekształcenia cyfrowego dźwięku. Powiem tylko, że nie cierpię tych zniekształceń i przez to prawie nie mogłem oglądać telewizji, kiedy miałem poprzedni kabel. Zniekształcenia te były moją torturą i wpędziły mnie w stan post-dramatycznej fonofobii. Tak było do momentu kiedy jakiś dobry człowiek nie przyszedł z kablem Audioquest Coffee i nie uratował mojego życia. Teraz jestem nowym człowiekiem, który może się rozkoszować wysokiej jakości telewizją

 

Na początku moje podejście do tego kabla było oczywiście bardzo sceptyczne. Ale potrzebowałem dobrego kabla. Nie mogłem się zdecydować. Po przeczytaniu recenzji zdecydowałem się. 3 godziny później zastanawiałem się które z moich urządzeń najbardziej zasłużyło na tak doskonałe połączenie. Wybrałem Playstation 3
I.. och… mój boże, co to jest? Przysiagłbym, że po prostu mogłem wejść w obraz, tak realistycznie wyglądał.
28 dni później spróbowałem podpiąć odtwarzacz blu-ray. To był po prostu opad szczęki. Byłem otoczony przez obraz i dźwięk!
(..)
Jeżeli ta recenzja nie przekona was do kupna tego kabla, to już chyba nic was nie przekona. Monster Cables być może są dobre, ale ten jest milion razy lepszy. I to za tak małą kasę!

No i na koniec najważniejszy komentarz, który wyjaśni kwestię pokonania teorii cyfrowej transmisji danych. Jest on tak ważny, że nie podejmuję się go tłumaczyć i przytaczam w oryginale:

This cable is certainly not for everyone. However, that being said, you will hear a LOT of rhetoric about digital transmission – namely that signals are comprised of 1s and 0s.
While these binaries are how „normal” digital devices transmit a signal, this HDMI has the capability to transmit a 2. The fourth number in the Fibonacci sequence is a 2. However, the second number in binary is only a 1. So while normal media is transmitting 1s and 0s, where do the 2s go? That’s right – they cannot be transmitted because media is binary.
For the layman, that simply means that you are losing 1/3 of the data to which you are entitled. In fact, if you consider the notion that many LED and BluRay devices make heavy use of high-end audio and video. Well, out of zero to two, two is the highest-end. This means that it is possible that up to 80% (some estimates go as high as 94% with a margin of error of 0) of your data is lost.
Simply put – buy this cable and you will gain a third of what you were missing.

Cena: $695.99

 

Komentowanie zostało zamknięte.