01. lutego 2012 · Możliwość komentowania Specjalny lakier C37 poprawiający brzmienie głośników i nie tylko została wyłączona · Kategorie:Oryginalne posty ze strony Audiovoodoo

Super lakier, o nie poznanych właściwościach, jego działanie to misterium nawet dla jego wynalazcy, ale efekty podobno piorunujące.
Po zaaplikowaniu na membranę uzyskujemy poprawę – bardziej linowe pasmo, mniejsze zniekształcenia.

Najlepiej wpływa na przetworniki średniotonowe – podnosi ich górną granice przenoszenia.

Zastosowany na wkładkę gramofonu, polepsza średnie tony i ogólną czystość brzmienia.
Producent radzi stosowanie go nawet na kable, obudowy i wszystko co przyjdzie do głowy ! prawdziwe pacaneum!!
Twórca zdaje sobie sprawę, że lakier dodaje masę do membrany, ale zapewnia że dodatkowe usztywnienie rekompensuje tą stratę.

Ponieważ nauka dopuszcza zmianę brzmienia po zastosowaniu lakieru na membranie, należy dokładniej przedstawić czemu umieszczam to na stronie audiovoodoo.

Nie muszę pisać ze nawet jeśli wszystko było by prawdą, dobrze zestrojona kolumna zagra gorzej. Podniesione przetwarzanie średniotonowca powoduje nakładanie się dźwięków z sopranem na większym zakresie, co owocuje dużym zakresem zniekształceń fazowych. Podnosi też w tym miejscu charakterystykę amplitudową czyli przetwarzanie będzie mniej liniowe. Dodanie masy do głośnika basowego, nawet jeśli go usztywni, przestraja go na inne parametry Thiele – Small`a , co psuje wszystkie zamysły konstruktora.

„prestiżowa” nagroda dla lakieru c37 :

Cena – jak zwykle okazja: od 60,- USD za 14gram, po promocyjne opakowanie 57 gram za 215,- USD

Komentowanie zostało zamknięte.