01. lutego 2012 · Możliwość komentowania Nordost CBID-1 – wygrzewacz kabli została wyłączona · Kategorie:Oryginalne posty ze strony Audiovoodoo

Nordost, producent super-drogich kabli, ma w zanadrzu jeszcze jeden wspaniały wynalazek – CBID-1.

Urządzenie, które wygrzewa przez 60-70 godzin kable dowolnego rodzaju, specjalnym zestawem odpowiednich sygnałów, nie marne.

Wygrzewanie elementów zestawu audio, głównie kolumn, to fakt. Rozruszane zawieszenie membrany jest bardziej miękkie, bas staje się mniej przyduszony i o wiele niższy. Co tu zrobić kiedy ktoś kupi nasz kabel, docisk, podkładkę i nie zasugeruje się że wydał 1500pln i nie usłyszy nieistniejącej różnicy? Otóż producenci znaleźli na to rozwiązanie – element musi się „wygrzać” i obiecują ze już niedługo zaczniesz słyszeć różnicę. To oczywiście wierutna bzdura ale jaka wspaniała wymówka.

Oczywiście inni producenci nie próżnują i kombinują co tu sprzedać – wierzą w wygrzewanie, sprzedajmy im wygrzewacz!

Wygrzewanie kabli nie ma najmniejszego sensu. Miedź nie zmienia swoich parametrów elektrycznych po przejściu żadnego sygnału, jedyne co może to zrobić to prąd tak duży że kabel się roztopi, wtedy znaczącą zmieni swoje właściwości i usłyszymy że jest … cisza 🙂 .

 

Komentowanie zostało zamknięte.